מאמרים בנושאי אחסון אתרים ושרתי אחסון
שאלות נפוצות בנושאי אחסון אתרים
מדריכים בנושאי אחסון אתרים, ממשקי ניהול ופתרונות
    

מהו אחסון אתרים?

 מדוע כל בעל אתר זקוק לאחסון?

מהו אחסון אתרים ולמה אנו צריכים זאת?
הביטוי אחסון אתרים מוכר היטב לאנשים המעורים בעולם האינטרנט, אך למי שהחליט לא מכבר להתנסות בהקמת אתר, ביטויים כמו אחסון אתרים, קידום אתרים, בניית אתרים וכדומה מתחילים אט אט לצלצל יותר ויותר באוזניו.
אחסון האתר משמעותו העלאה של האתר לרשת האינטרנט ונטילת האחריות שתמיד יהיה זמין ברשת.
רבים נוטים להמשיל את עולם אחסון האתרים לנדל"ן, ממש כמו שהמשרד שלך צריך מקום לתפקד בו, בית צריך מגרש לעמוד בו, מגרש חניה צריך שטח כדי לאחסון את הרכבים וכו' כך גם האתר שלך צריך מקום בו יוכל להיות זמין ברשת.

למה לא לאחסן את האתר על המחשב הביתי או מחשב במשרד?
בנושא אחסון האתר ישנם כמה קווים ברורים והם אלה שמטים את הכף לטובת אחסון אתרים מקצועי ולא חובבני.
זמינות - על האתר להיות זמין באופן רציף, ללא תקלות או חשש מנפילות כלשהן, בין אם האתר הוא אתר תדמית או אתר מסחרי, אף אתר לא יכול להרשות לעצמו אי זמינות ונגישות ברשת.
בשונה מהמחשב הביתי שגם אם נעשה כל מאמץ להשאירו זמין 24/7/365 נתקל בקשיים, אחסון מקצועי מתבצע על שרתי אחסון, מחשבים בעלי מפרטים טכניים חזקים ויקרים שנועדו לשרידות גבוהה ותפקוד לאורך זמן רב ללא תקלות.
מעבר לנושא רכיבי המחשב קיים גם החיבור של המחשב עצמו לרשת, בעוד ששרת אחסון מחובר בארון שרתים בחוות שרתים עם תנאי מיזוג ובקרה אופטימליים, המחשב הביתי שלנו נתון לחסדי קו האינטרנט והחשמל הביתיים שלנו וחשוף לכל עובר ושב.

נגישות - כמו שכבר הזכרנו אחסון אתר באופן מקצועי מתבצע על שרתים יעודיים לכך, שרתים אלו מחוברים לשדרת האינטרנט העולמית ובכך מאפשרים נגישות ותעבורה מהירה מכל מקום בעולם, רוחב פס החיבור מאפשר תעבורה גדולה של גולשים לאתר ללא חשש מתקיעה או נפילה, הדבר האחרון שאנו רוצים הוא נפילה של האתר שלנו כתוצאה מכמות גולשים רבה.

אבטחה - מעבר לאבטחה ברמת קוד האתר יש לתת את הדעת גם על אבטחת האחסון, שכן אחסון בעל אבטחה לקויה הוא סכנה לאתר שלנו.
להבדיל ממחשב ביתי המוגן ע"י פיירוול פנימי או חיצוני במקרה הטוב, שרתי אחסון אתרים מוגנים במערכת האבטחה העדכניות ביותר ויותר מכך, מאפשרים לנו התקנת רכיבי אבטחה (כגון מפתח SSL) בצורה קלה ופשוטה יחסית.

עכשיו כאשר הבנו מדוע מומלץ שלא לאחסן אתר באופן חובבני ניישם את הנקודות הללו ועוד הרבה אחרות בשיקולי בחירת חברה לאחסון האתר שלנו.
מומלץ לקרוא את המאמר בחירת אחסון אופטימלי לאתר.

אחסון אתרים
שרת וירטואלי
רישום דומיין
שרתים יעודיים
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שותפים

מנעולן-בצפת